top of page
Search
 • mhasanagan

Інформація для українців, які прибувають до Литви, INFORMATION FOR UKRAINIANS ARRIVING TO LITHUANIA

Updated: Mar 18, 2022

(English translation below)


Міграційні процедури


Повідомляємо, що в кол-центрі Департаменту міграції створено окрему гарячу лінію, за якою надаватимуть консультації українцям, які тікають від війни у своїй країні до Литви. Лінія для отримання консультацій +370 5 271 7112 працює щодня та у вихідні з 07:30 до 21:00).


Лінія гуманітарної допомоги: +370 684 98 688 (24 години на добу, LT, EN, RU)
Гаряча лінія проживання: +370 677 22 222, 1827 (цілодобово)
Посольство України в Литві: +370 5 212 1536

Литва також встановила інформаційні намети на кордоні з Польщею для людей, які втікають від війни в Україні. Громадяни України та члени їх сімей повинні звернутися до Реєстраційного центру (Pramonės g. 1B, Алітус, може змінитися) після прибуття до Литви. Після реєстрації іноземців, які не мають місця проживання, будуть розміщенні у тимчасове житло (у муніципалітети або у приватних осіб). Реєстраційний центр у Вільнюсі, Мінтис 3 (Minties 3); реєстраційний центр у селі Маріямпо (Avikilų k., Marijampolės sav).


Найактуальнішу інформацію про прикордонні процедури та іміграцію можна знайти за посиланням:

https://migracija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/ukraina-ukrayina-ukraina-ukraine/informatsiia-dlia-gromadian-ukrayini


найкращий путівник для переїзду до Вільнюса


https://ukraina.vilnius.lt/ua


інформаційний листок для біженців з України

https://migracija.lrv.lt/uploads/migracija/documents/files/Naujas_info%20ukrainieciams_UA.pdf

РЕЄСТРАЦІЯ:

 • якщо вам ніде зупинитися після прибуття до Литви, ви повинні негайно прибути до реєстраційного центру (вул. Pramonės, 1B, Алітус, працює цілодобово);

 • якщо у вас є житло після прибуття до Литви, ви можете прийти в будь-яке відділення міграційного управління у робочий час: Вільнюс (Vilnius, Vytenio g. 18); Каунас (Kaunas, A. Juozapavičiaus pr. 57); Клайпеда (Klaipėda, Kauno g. 6); Шяуляй (Šiauliai, Aušros al. 19); Панєвєжіс(Panevėžys, K. Binkio g. 14); Алітус (Alytus, Jotvingių g. 8); Маріямполє (Marijampolė, Kęstučio g. 1); Утяна (Utena, Maironio g. 4); Тельшяй (Telšiai, Žemaitės g. 34); Таураґє (Tauragė, Stoties g. 15); Елєктрєнай (Elektrėnai, Draugystės g. 32); Вісаґінас (Visaginas, Veteranų g. 13); Шальчінінкай (Šalčininkai, Architekto g. 4). У цьому випадку не обов’язково йти до реєстраційного центру в Алітусі.

ЧОМУ ВАЖЛИВО ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ? Необхідно зареєструватися, щоб ми могли піклуватися про вас і створювати умови для легального перебування в Литві.

РЕЄСТРАЦІЙНИЙ ЦЕНТР:

 • вам нададуть детальну інформацію про можливості вашого перебування в Литві;

 • вам нададуть тимчасове житло в Литві;

 • ви отримаєте харчові пайки, ви отримаєте елементарне медичне обслуговування.

ДО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ. До громадян України, які мають біометричні паспорти, застосовується безвізовий режим (90 днів протягом 180 днів).

УМОВИ ПЕРЕБУВАННЯ В ЛИТВІ. Після реєстрації Ви зможете:

 • отримати дозвіл на тимчасове проживання в Литві (на 1 рік);

 • національну візу (на 1 рік).


Литва також встановила інформаційні намети на кордоні з Польщею для людей, які втікають від війни в Україні.

Українцям, які втікають від війни, не доведеться просити притулку в Литві, повідомили в Департаменті міграції. Українці зможуть отримати дозвіл на тимчасове проживання в Литві з гуманітарних міркувань або національну візу з гуманітарних міркувань. Дозвіл на тимчасове проживання може бути виданий, оскільки в Україні відбуваються військові дії.

Інформація для громадян України та членів їхніх сімей, які проживають в Литві

Департамент міграції Литовської Республіки повідомляє, що громадяни України, які мають біометричні паспорти і у яких закінчується термін дії національних віз або дозволів на тимчасове проживання в Литовській Республіці, після закінчення терміну дії цих документів одразу можуть почати користуватися 90-денним безвізовим режимом.

Наразі рішення щодо повернення чи вислання громадян України та членів їхніх сімей прийматися не будуть.

Громадяни України та члени їхніхніх сімей, щодо яких прийнято рішення про повернення їх в іноземну державу, можуть залишатися в Литовській Республіці. Департамент міграції Литовської Республіки оприлюднить додаткову інформацію про те, які дії потрібно буде вжити цим особам.

Національні візи і дозволи на тимчасове проживання громадянам України та членам їхніх сімей не будуть скасовуватися.

Від громадян України та членів їхніх сімей, які перебувають у Литовській Республіці нелегально, будуть прийматися заяви на видачу дозволу на тимчасове проживання або візи. Найближчим часом Департамент міграції Литовської Республіки оприлюднить інформацію про можливість отримання громадянами України та членами їхніх сімей національних віз і дозволів на тимчасове проживання на пільгових умовах.

Громадяни України можуть отримати інформацію за телефоном Департаменту міграції: 8 707 67 000, телефонуючи з-за кордону:+370 5 271 7112, а також за електронною поштою: info@migracija.gov.lt.

Департамент міграції на своєму офіційному сайті www.migracija.lt постійно оновлюватиме інформацію про міграційні процедури, що будуть застосовуватися до громадян України, а також стосовно дій, необхідних для цих процедур.

Департамент міграції також відкриває відкриті офіси інформаційних консультацій для громадян України та членів їхніх сімей (години роботи з 8.00 до 16.30, п'ятниці – 8.00–15.00, попередня реєстрація не потрібна).

Для отримання додаткової інформації:

https://www.migracija.lt/-/informacija-ukrainos-pilie%C4%8Diams-ir-j%C5%B3-%C5%A1eimos-nariams?redirect=%2F


Renkuosi Lietuvą надає безкоштовні консультації з питань прибуття/міграції російською та англійською мовами. https://www.renkuosilietuva.lt/lt/informacija-ukrainos-pilieciams/?fbclid=IwAR0UHrv3BHqsDIcp0wWRSzDdtisOVVPMicP3Qjd0xi5oclavjL7E_LNcdkM


Контакти El. paštu: renkuosilietuva@iom.int

Доступна допомога з перекладом


Metropolio vertimai безкоштовно перекладе всю інформацію, необхідну для перебування українців у Литві.

Info@metropolis.lt +37068056013 www.metropolis.lt


Бюро перекладів "Skrivanek Lietuva" здійснює безкоштовні переклади особових документів з української мови на литовську мову для приватних осіб. Будь ласка, зв'яжіться з нами за адресою: info@skrivanek.lt Телефон: +370 655 21 919


Асоціація перекладачів Литви може допомогти з послугами перекладача, її члени готові допомогти https://www.facebook.com/lvasociacija/ info@lvasociacija.lt http://www.lvasociacija.lt/


Інформаційна та соціальна допомога


Якщо Вам потрібна юридична , психологічна чи інша допомога, Ви можете звертатися в інформаційний центр Литовського Червоного Хреста у Клайпеді https://www.facebook.com/Infocentras

та Каунасі : https://www.facebook.com/redcrosskaunas


ВА Caritas (Вільнюська Архієпископія Карітас) за програмою інтеграції іноземців надасть соціальну і гуманітарну допомогу.

На всі хвилюючі питання звертатися за вказаними контактами: Тел.: +37060782894 (в робочі дні 9-21 год., у вихідні 10-21); Е.п.: kulturunamai@vilnius.caritas.lt
Анкета для українців, які шукають роботу в Литві (Литовський Червоний Хрест)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbX2J9KfoUo1LHnDb9HZr0tHWd87EnTAGdO9s6DV0ueRryyA/viewform?fbclid=IwAR3isfoovlA1nLZwFQ1itM4G_QflgAhsSg6eWLzTqbnRb5Qr2oPBf4HCJ9Y


Працевлаштування Якщо жителі України не мають посвідки на проживання в Литві, вони можуть скористатися такими послугами служби зайнятості: * інформація; * консультування; * допомога у працевлаштуванні. Якщо у вас є дозвіл на тимчасове проживання в Литві (з гуманітарних міркувань), ви можете зареєструватися в Службі зайнятості. Зареєструватися можна в будь-якому відділенні служби зайнятості або за телефоном. Після реєстрації буде призначений спеціаліст служби, який надасть повну інформацію про надані послуги. Якщо ви знаєте новачків з України, звертайтеся до служби зайнятості. Роботодавці чекають на них: https://uzt.lt/ua/ Шукати вакансії можна також самостійно субтитри українською «Приймаємо українців» на порталі оголошень пошуку роботи CV Bankas https:// www.cvbankas.lt


інформація про вакансії для українців:

www.instagram.com/joboffersforukrainians


центр служби зайнятості +37067494739 працює по всій Литві з проживанням


Безкоштовно консультує українців з питань трудових відносин у Литві та розвитку бізнесу. Я говорю російською. Консультації можна проводити телефоном, месенджером, zoom або в прямому ефірі в Каунасі з 14 березня з 16:00 до 18:00 Необхідна реєстрація https://www.facebook.com/infikona.lt


Платформа, яка допомагає знайти роботу для українців https://buildingbridges.lt/building-bridges-ukraine/


Єдиним розумним додатком в країні серед співробітників і роботодавців для пошуку роботи є Scobo. Там ви побачите найбільш підходящих роботодавців для вас, а компанії – потенційних співробітників, які відповідають вимогам своєї посади.


Медична та психологічна допомога


Перераховані медичні послуги для українців мають надаватися в медичних закладах Литви, які уклали договори з територіальними касами медичного страхування, незалежно від того, охоплений іноземець обов’язковим медичним страхуванням чи ні. Українцям гарантується невідкладна медична допомога, догляд за вагітністю, материнство та інші необхідні медичні послуги I, II і III рівнів, без яких вони можуть погіршитися настільки, що потребують невідкладної медичної допомоги. Послуги з медичної реабілітації надаються також іноземцям, які отримали поранення під час бойових дій в Україні. Крім того, українцям необхідно забезпечити безкоштовну імунопрофілактику проти коронавірусної інфекції COVID-19 та профілактичний огляд та вакцинацію неповнолітніх згідно з календарем профілактичних щеплень дітей.

Литовські психологи пропонують психологічні консультації для українців. Українці, якщо потрібна консультація, звертайтеся vinkovskiene@gmail.com


LSMUL Kaunas Clinics Клініка сімейної медицини (команда сімейних лікарів, акушерок) приймає та консультує українців. Буде надано медичну допомогу, проходитимуть медичні огляди, видаватимуть довідки новоприбулим та дітям до навчальних закладів. Реєстрація за телефоном: 837327032


Реагируя на происшествия в Украине и с увеличением приезжих в Литву, с сегодняшнего дня можно получить бесплатную психологическую помощь.

Линия эмоциональной поддержки будет работать каждый день на русском языке по номеру 1809. На платформе www.manodaktaras.lt будут доступны бесплатные видео консультации с психологами и психотерапевтами для взрослых и


7 безкоштовних психологічних консультацій, реєстрація psichologas@iom.int Консультації проводитимуться литовською, англійською та російською мовами


духовна допомога, контакти священиків https://www.vilnensis.lt/dvasine-pagalba-karo-ukrainoje-metu/


Термінова допомога стоматолога українським біженцям 868626756 or FB (Odontologė Valentina Kvaracienė)


„Odontologijos centras „Nauji dantys“ Стоматологияhttp://www.ndantys.lt/Стоматологическая помощьLT Kaunas, Drobės g. 26📞 +370 685 15 565


E. Ratkus Clinic of Dentistry https://www.facebook.com/odontologas24/ Стоматологическая помощь LT; RU Kaunas Varpo g. 27, Kaunas 📞 +370 652 36 167; 📧 info@odontologas24.lt Mon-Fri 8:00 - 21:00


Geras odontologas Стоматология https://www.gerasodontologas.lt/registracija/Стоматологическая помощь LT; EN; RU KaunasJ. Basanavičiaus al. 54, Kaunas📞 +370 682 10405;


Odontologas Remigijus Urbonas "Dantesa" Стоматологияhttp://www.dantesa.lt/Стоматологическая помощьLT; ENKaunasJ.Grušo g. 26, Kaunas📞 +370 670 00 810


Extradent http://extradent.lt/Стоматологическая помощь LT; EN; RU Kaunas, Savanorių pr. 104-1A, Kaunas📞 +370 671 303 33


Список стоматологічних клінік, які надають безкоштовні послуги в різних містах: https://odontologurumai.lt/lt/apie-rumus/naujienos/1859-%C4%AFstaigos,-teikian%C4%8Dios-nemokam%C4%85-b%C5 %ABtin%C4%85j%C4%85-pagalb%C4%85-nukent%C4%97jusiems-nuo-karo-ukrainoje?fbclid=IwAR3OSFhHllvPwHvXqsizZExvM1oTXyE7UeDSea8hjEGdzosvDosea8hjEGdzosv


У Fielmann and Bod Lenses ми безкоштовно виготовлятимемо коригувальні окуляри для українців, які приїхали до нашої країни для отримання притулку. При відвідуванні будь-якого з нашиСписок стоматологічних клінік, які надають безкоштовні послуги в різних містах: https://odontologurumai.lt/lt/apie-rumus/naujienos/1859-%C4%AFstaigos,-teikian%C4%8Dios-nemokam%C4%85-b%C5 %ABtin%C4%85j%C4%85-pagalb%C4%85-nukent%C4%97jusiems-nuo-karo-ukrainoje?fbclid=IwAR3OSFhHllvPwHvXqsizZExvM1oTXyE7UeDSea8hjEGdzosvDosea8hjEGdzosvх салонів достатньо пред’явити паспорт або посвідчення громадянина України, а для дітей – свідоцтво про народження.


Українські біженці, яким потрібні медичні направлення/консультації, можуть надіслати електронний лист на contact@tahicare.com, і вони можуть допомогти зв’язатися з лікарем. Безкоштовні медичні онлайн-консультації доступні англійською та російською мовами.


Каунасська міська поліклініка приймає та консультує громадян України, які втікають від війни (дорослих та дітей). Ми надаємо амбулаторну медичну допомогу, перевіряємо стан здоров’я дітей та видаємо довідку в навчальний заклад у всіх відділеннях поліклініки. Центр медицини праці (пр. Саванорію, 369, Каунас, тел. (8 37) 313 289; 312 804) видає довідку про роботу українцям, які втекли від війни і хочуть почати працювати в Литві. Ми запрошуємо вас поділитися цією інформацією з тими, кому це важливо! Якщо сім'ям з України знадобиться медична допомога, реєстрація в будь-якій з Каунасської міської поліклініки DAINAVA DEPARTMENT, Pramonės ave. 31 ŠILAINIAI DEPARTMENT, Baltų ave. 7 KALNIEČIAI DEPARTMENT, Savanorių ave. 369 DEPARTMENT OF THE CENTER, A. Mickevičiaus str. 4 ŠANČIAI DEPARTMENT, A. Juozapavičiaus ave. 72


З метою прискорення інтеграції на ринок праці медичних працівників, які прибувають до Литви, Служба акредитації спільно з Міністерством охорони здоров’я прискорює визнання професійної кваліфікації громадян України, їхніх сімей та осіб без громадянства, які проживають в Україні внаслідок військових дій у м. В Україні опрацьовуються та спрощуються умови ліцензування медичних працівників. Більше інформації: https://vaspvt.gov.lt/node/1606


самодопомога: https://www.samopomi.ch/


Допомога з навчанням в університеті


Безкоштовне навчання та підтримка або академічна спільнота

https://www.vu.lt/en/studies/the-grand-duchy-of-lithuania-scholarship#lt


Переведіться на наступний рік навчання з вашого поточного університету безпосередньо до Вільнюський університет. Кожен випадок індивідуальний і оцінюється окремо комітетом кожної навчальної програми, тому, будь ласка, напишіть нам електронною поштою (ask@vu.lt) як заяву про зацікавленість у передачі та відповідну інформацію щодо вашого поточного навчання. Після оцінки цієї інформації, як-от курси, які ви вже пройшли, та навчальна програма, на яку ви бажаєте перевестися, університет зв’яжеться з вами та надасть інформацію про точні умови вашого переведення. Якщо можливо, надішліть офіційну університетську довідку про свої навчальні предмети та оцінки.


Українці можуть претендувати на навчання як на державне, так і на нефінансовані. Ви можете задати питання щодо фінансування на електронну пошту ask@vu.lt.


Навчання дітей Якщо ви хочете, щоб ваша дитина почала відвідувати Вільнюську загальноосвітню школу, ви можете подати заявку безпосередньо до школи для вступу. Якщо у вибраній школі немає місць, зв’яжіться з нами електронною поштою. ana.lapajeva@vilnius.lt та вкажіть рік народження дитини, бажану мову навчання та місце проживання у Вільнюсі. Відповідальні особи допоможуть знайти вакансії у вільнюських школах. За консультацією щодо прийому дітей з України та інших країн до Вільнюських загальноосвітніх шкіл звертайтеся до відповідального спеціаліста Анни Лапаєвої, електронна пошта: email ana.lapajeva@vilnius.lt, тел. 8 694 913 37. Якщо ви не можете зв'язатися з нами, будь ласка, зв'яжіться з Данутою Вербайтене, електронна пошта: mail danuta.verbaitiene@vilnius.lt, тел. 8,665 28,380.


Страхування дітей Lietuvos Draudimas дарує особисту страховку всім неповнолітнім дітям, які прибули шукати притулку з Литви. Заборона набуває чинності автоматично, нічого робити не потрібно. Якщо дитина потрапила в аварію, її батьки або опікуни повинні повідомити Lietuvos Draudimas. Більше інформації: https://www.ld.lt/dovanojame-draudima-ukrainos-vaikams


Заняття для дітей


неформальна освітня діяльність у Вільнюському списку

https://docs.google.com/document/d/1GvsgKB6oyPGMLqsA59lAOpwKPROUmdrlmYFTrgDv-fU/edit


Безкоштовні неформальні цілий день у вихідні дні уроки програмування для українських дітей у Вільнюсі. Обід та закуски будуть забезпечені. Lukšio st. 3, Vilnius. Необхідна реєстрація: info@mokslosviesa.lt , ugdymas@mokslosviesa.lt


З 5 березня, субота з 12:00 до 17:00. У Вільнюсі стартує денний табір – заняття для українських дітей. Розташування - Вільнюський будинок вчителя, вул. 39, Вільнюс. Запрошуємо українські родини приєднатися до спеціальної групи у Facebook. Є реєстрація і програма буде опублікована. Запрошуються всі діти шкільного віку. Від 6 до 18 років. Назва групи у Facebook: Українські діти у Литві - Ukrainian children in Lithuania / or www.facebook.com/groups/5046154952110242 or registration form : https://forms.gle/HD9zoP63N4SbZtVM6


Заняття балетом для дітей/підлітків https://www.facebook.com/BalticBalletTheater


Дитячі центри денного перебування Вільнюської архієпархії готові прийняти українських дітей (контакт: +370 646 67 942, Ієва.


Академія футболу «Залізний вовк» прийме на безкоштовне тренування всіх українських дітей 2007 р.н. та молодших. Контактна особа - Альвідас КОНЦЕВІЧЮС, +370 686 10466; alvydas@futboloakademija.lt


Школа футболу Ateitis та Football Academy Ateitis вже багато років працюють з українськими футбольними командами у Вільнюсі, тому запрошують юних українців на безкоштовні футбольні тренування (англійською, російською). Час гнучкий, з усім інвентарем і одягом допоможе взуття. Звертайтеся за номером (8-686) 74763, ateitis.cup@gmail.com або Agnė Kunčinaitė.


Футбольний клуб «Фортуна» запрошує на безкоштовні футбольні заняття у Вільнюсі. Контактна особа: audrius.veikis@gmail.com +37068614272 або +37060961603


facebook група для українських дітей у Литві https://www.facebook.com/groups/5046154952110242/posts/5062969170428820


Bricks 4 Kidz Lithuania та Little Medical School Lithuania чекають українських дітей (5-12 років) у Вільнюсі, Каунасі та Клайпеді на безкоштовні навчальні заняття. Вихователі працюватимуть з дітьми, щоб конструювати Lego®, вивчати основи медицини, експериментувати, грати та заводити друзів. Реєстрація тут: lietuva@bricks4kidz.com або lietuva@littlemedicalschool.com


клуб карате для українських дітей (5-15 років) https://www.facebook.com/denis.balinskis/posts/4894583963922927


заняття карате для українських дітей у Вільнюсі https://www.facebook.com/groups/5046154952110242/posts/5068048676587536/


У Вільнюсі, Каролінішкесі, граплінг та тренування бразильського джиу-джитсу для дітей від 7 років. Приймемо українських дітей на безкоштовні заняття. Контакти: +370 685 02 228.


Танцювальні заняття для дітей у Вільнюсі info@motus.lt +37065593299


Якщо ви або ваші знайомі проживали сім'ю з дітьми з України, заповніть цю форму. Дитячі мрії допоможуть підготувати дітей до школи, оплатити відвідування уроків та заходів. Поділіться всім: https://docs.google.com/.../1uCck5ss62ZWvyAGrybAiYVK.../edit


Цифровий клас організовуватиме безкоштовні уроки з основ литовської мови та математики (викладання російською мовою) у 1-12 класах. Для українських студентів більше інформації – незабаром. Також під час війни в Україні уроки історії, а також комунікації, права (політики) та фінансової грамотності в Digital Classroom будуть безкоштовними та відкритими для всіх литовських школярів. ЯК УВІЙТИ? – Увійдіть у свій обліковий запис Digital Class (https://app.digiklase.lt/login) – Натисніть розділ «Події». Там ви знайдете майбутні події. (Https://app.digiklase.lt/v2/events)


Безкоштовні уроки танців у Каунасі. Спортивні танці, гімнастика, балет, сучасний танець, POP dance, Zumba kids. Довідковий тел: 860412729 Gintarė


Сімейні парки розваг ADVENTICA у Вільнюсі, Ozo 18 приймають усіх українських біженців - дітей та їх супроводжуючих осіб безкоштовно.

Транспорт Громадяни України можуть подорожувати потягами безкоштовно. Їм достатньо пред’явити український паспорт або посвідчення особи, дітям – свідоцтво про народження.


Безкоштовний громадський транспорт та муніципальні музеї Вільнюса (для українців з документом, що посвідчує особу)


Заняття з футболу, тренування з футболу, придбання одягу, участь у змаганнях та таборах для українських дітей БЕЗКОШТОВНО у футбольному клубі АТАКА! Контактна особа - zydrunas@fkataka.lt; 8 656 38 826, Жидрунас.Мобільний/інтернет


Три головні литовські мобільні оператори надають допомогу біженцям з України. Усім, хто прибуде, будуть безкоштовно видаватися SIM-картки. Досягнуто домовленості про безкоштовний зв’язок з Україною. Наприклад, «Tele 2» активує картки на 3 місяці і вже підготовлені інструкції українською мовою. Як забрати SIM-карту? Картки операторів «Bitė» та «Tele 2» будуть розповсюджуватися територіальними підрозділами Спілки стрільців Литви та представниками Червоного Хреста, а «Telia» планує видавати картки біженцям у своїх відділеннях.


Гуманітарна допомога


Контакти організацій, які надають гуманітарну допомогу українцям Литви:

https://www.redcross.lt/kontaktai-organizaciju-teikianciu-humanitarine-pagalba-ukrainieciams?fbclid=IwAR3c7VBnK1S1tDJw6eO4Ar9kI5PxAIwcHenqsut7pUsS4qPtoDSvWaLPLWA


Обмін валюти


Важное сообщение для всех беженцев из Украины, которые хотят обменять свои гривны на евро и смогут купить хотя бы основные продукты питания.

Laisvės TV договорился с Florinus о фиксированном обменном курсе 40 гривен / евро в следующих пунктах:

Вильнюс: Šeimyniškių g. 24;

Вильнюс: Kareivių g. 2B;

Каунас: Kaunakiemio g. 40;

Каунас: Pramonės pr. 29 (ТЦ Maxima, второй этаж);

Клайпеда: Skerdėjų g. 12;

Шяуляй: Dvaro g. 64;

Паневежис: Respublikos g. 28;

Алитус: Pulko g. 5;

Два условия:

- Максимальная сумма на человека составляет 300 евро, чтобы удовлетворить основные потребности как можно большего числа людей.

- Обмен


Вивчення литовської Литовська для початківців онлайн, безкоштовний контакт: Daiva.Dijokeviciene@gmail.com


Платформа, створена SPEAK для допомоги всім біженцям з України. Незалежно від того, чи потрібна вам допомога, чи хочете ви її надати, повідомте нам, і ми під’єднаємо вас до правильних можливостей! Перейдіть на нашу платформу, щоб зареєструватися: https://go.speak.social/ukraine-en/


MOKOSI.lt Вчителі литовської мови безкоштовно навчають українські сім’ї (дітей та дорослих). звертатися до aidas@mokosi.lt або за телефоном 861111877.


Запрошуємо біженців з України зареєструватися на безкоштовні курси литовської мови в Скайпу. Початок курсу 17 березня 12:00.

Реєстрацію виконує sei.plius@gmail.com!

Кількість місць обмежена


Центральна бібліотека Вільнюського міського самоврядування у співпраці з іншими установами організовує безоплатне навчання основам литовської мови для українців. Місце навчання: Центральна бібліотека Вільнюського міського самоврядування, та філії бібліотеки. Заповніть реєстраційну форму https://bit.ly/3icQYON


Стрижка волосся


безкоштовне стрижку чоловіків, жінок, дітей для українців по неділях, Вільнюс.

Ramūnas 868445973


Розшук сімей


Якщо ви втратили зв'язок з членами сім'ї: Lietuvos Raudonasis Kryžius

tracing@redcross.lt

+37052127322


Центр поддержки семьи пропавших без вестиwww.missing.lt Здоровье LT; EN; RU, Vilnius, Žaliųjų Ežerų g. 85, Vilnius📞 +370 800 26 161;

📞+370 670 52 725;

📧 centras2@missing.ltI-V 9:00 - 17:00


Культурне життя/дозвілля безкоштовні муніципальні музеї у Вільнюсі


Безкоштовні абонементи в тренажерний зал Impuls і Lemon Gym для сімей/дорослих і заняття з плавання для дітей. Детальніше: info@impuls.lt, телефон 19192 або в адміністрації клубів.


Аквапарк Vichy відкриває двері для постраждалих від війни громадян України. Вони запрошують вас відвідати БЕЗКОШТОВНО і провести необмежену кількість часу в парку. (Ozo g. 14C, Vilnius)


Gym+ Безкоштовна підписка надається електронною поштою (https://gymplius.lt/kontaktai) або після прибуття в адміністрацію Gym+, надавши один з таких документів: документ, що підтверджує громадянство України, дозвіл на тимчасове проживання в Литві або візу.


Користуйтеся послугами бібліотек Литви безкоштовно. У кожному місті є бібліотека. Читацькі сертифікати видаються населенню України безкоштовно, доступ до комп’ютерів та бездротового Інтернету, сімейних, молодіжних та дозвіллєвих закладів, освітніх заходів, дитячих сенсорних читань, виставок та інших культурних заходів, доступу до різноманітних настільних та інтерактивних ігор у бібліотеці. збірки, колекції музичних записів, фільмів, книг і періодичних видань різними мовами.


Банківські рахунки Банки, які належать LBA, прийняли індивідуальні та самостійні рішення про безкоштовне відкриття рахунків для громадян України із зони бойових дій, а також безкоштовно пропонуватимуть плани банківських послуг. При зверненні до кредитної установи для відкриття рахунку достатньо паспорта громадянина України – біометричного чи звичайного, щоб ідентифікувати особу. Інші необхідні документи визначаються кожним банком індивідуально.


PayPal (PYPL) розширює свої послуги для українських рахунків і дозволяє надсилати та отримувати гроші від друзів та рідних.


Ви можете знайти більше інформації про різні послуги тут : https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vScfVP-57Rndun9buiOBnteeFKHNm56_3QRfJ92IuFb0xeuPiZPYleGeIaJpWV846QbfGbFBWL9_Xq7/pubhtml?gid=445725417&single=true&fbclid=IwAR22dpAVmJMEoUwJSvhoO0-iv2ZjQnSEri2epFhIG1FnAcqDMqwHY26Df48Якщо ви виявите неправильну інформацію або дізнаєтесь, що послуга більше не надається чи змінена, напишіть нам. Також пишіть, якщо знайдете іншу корисну інформацію. info@refugeeslt.com (Рада у справах біженців Литви) Ліна


EN


Migration procedures


We would like to inform you that a hotline has been installed in the call center of the Migration Department, which will be used to consult Ukrainians fleeing the war in their country to Lithuania. Consultations by phone No. +370 5 271 7112 available every working day and weekends from 07:30 until 21:00.


Humanitarian aid line: +370 684 98 688 (24 hours a day, LT, EN, RU) Accommodation hotline: +370 677 22 222, 1827 (24 hours a day) Embassy of Ukraine in Lithuania: +370 5 212 1536


Lithuania has also set up information tents on the border with Poland for people fleeing war in Ukraine. Ukrainian nationals and their family members should contact the Registration Centre . if you have nowhere to stay after arriving in Lithuania, you must immediately arrive at the registration centre (Pramonės St. 1B, Alytus, open 24 hours a day); Registration center in Vilnius , Minties 3; registration center in Marijampole Avikilų village.


The most relevant and new information about border and migration procedures can be found at:

https://migracija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/ukraina-ukrayina-ukraina-ukraine/information-for-ukrainian-citizens

REGISTRATION:

 • if you have nowhere to stay after arriving in Lithuania, you must immediately arrive at the registration centre (Pramonės St. 1B, Alytus, open 24 hours a day); Registration center in Vilnius , Minties 3; registration center in Marijampole Avikilų village.

 • if you have a place to stay after coming to Lithuania, you can come to any branch of the Migration Department Vilnius, Kaunas, XXXX) during working hours: Vilnius, Vytenio g. 18; Kaunas, A. Juozapavičiaus pr. 57; Klaipėda, Kauno g. 6; Šiauliai, Aušros al. 19; Panevėžys, K. Binkio g. 14; Alytus, Jotvingių g. 8; Marijampolė, Kęstučio g. 1; Utena, Maironio g. 4; Telšiai, Žemaitės g. 34; Tauragė; Stoties g. 15; Elektrėnai, Draugystės g. 32; Visaginas, Veteranų g. 13; Šalčininkai, Architekto g. 4. In this case, it is not necessary to go to the registration center.

WHY IS IT IMPORTANT TO REGISTER? It is necessary to register so that we can take care of you and create conditions for you to stay legally in Lithuania.

AT REGISTRATION CENTER:

 • you will be provided with detailed information about the possibilities of your stay in Lithuania;

 • you will be provided with temporary accommodation in Lithuania;

 • you will receive food rations, you will receive basic medical care.

VISA-FREE REGIME FOR UKRAINIAN CITIZENS. Ukrainian citizens with biometric passports are applied a visa-free regime (90 days within 180 days).

CONDITIONS FOR STAYING IN LITHUANIA, after registration you will be able to:

 • obtain a temporary residence permit in Lithuania (for 1 year);

 • a national visa (for 1 year).

Ukrainians fleeing the war will not have to apply for asylum in Lithuania. Ukrainians will be able to apply for a temporary residence permit in Lithuania on humanitarian grounds or a national visa on humanitarian grounds. Since there are military actions in their country, a temporary residence permit can be issued.
I choose Lithuania (Renkuosi Lietuvą) also provides free consultations on arrival/migration in Russian and English. Contact: El. paštu: renkuosilietuva@iom.int

Best guide for moving to Vilnius https://ukraina.vilnius.lt/en/for-those-arriving-from-ukraine/


Information leaflet for refugees from Ukraine https://migracija.lrv.lt/uploads/migracija/documents/files/Naujas_info%20ukrainieciams_ENG.pdfHelp with translation


Metropolio vertimai will translate all information required for Ukrainians to stay in Lithuania for free. Info@metropolis.lt +370680560013 www.metropolis.lt


„Skrivanek Lietuva“ offers free translation of personal documents from Ukrainian to Lithuanian for refugees from Ukraine. Contact info@skrivanek.lt or mobile +370 655 21 919


Lithuanian translators' association can help with translation or interpreting service, its members are eager to help. https://www.facebook.com/lvasociacija/ info@lvasociacija.lt http://www.lvasociacija.lt/


Information for Ukrainian nationals and their family members living in Lithuania


The Migration Department informs that citizens of Ukraine holding biometric passports and whose national visas or temporary residence permits in the Republic of Lithuania are expiring can immediately start using the 90-day visa-free regime upon the expiry of these documents.


At this point in time, no return or expulsion decisions will be taken in respect of Ukrainian nationals and their family members.


Ukrainian citizens and their family members who are subject to return decisions may remain in the Republic of Lithuania. The Migration Department will publish additional information on the steps to be taken by these persons.


National visas and temporary residence permits will not be cancelled for Ukrainian citizens and their family members.


Applications for temporary residence permits or visas will be accepted from illegally staying Ukrainian citizens and their family members. The Migration Department will shortly publish information on the possibility for Ukrainian citizens and their family members to obtain national visas and temporary residence permits under preferential conditions.


Citizens of Ukraine can contact the general information line of the Migration Department at 8 707 67000, from abroad at +370 5 271 7112, or by e-mail info@migracija.gov.lt.


The Migration Department will regularly update information on the migration procedures applicable to Ukrainian citizens on the website www.migracija.lt.


The Migration Department will also open information counseling desks for Ukrainian citizens and their family members (opening hours 8.00–16.30, on Fridays – 8.00–15.00, no prior registration required):


For more information:


https://www.migracija.lt/-/informacija-ukrainos-pilie%C4%8Diams-ir-j%C5%B3-%C5%A1eimos-nariams?redirect=%2F


Information and social assistance


If you need legal, psychological or other assistance, you can contact the Lithuanian Red Cross Information Center in Klaipėda https://www.facebook.com/Infocentras

and Kaunas: https://www.facebook.com/redcrosskaunas


Questionnaire for Ukrainians looking for a job in Lithuania (Red Cross)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbX2J9KfoUo1LHnDb9HZr0tHWd87EnTAGdO9s6DV0ueRryyA/viewform?fbclid=IwAR3isfoovlA1nLZwFQ1itM4G_QflgAhsSg6eWLzTqbnRb5Qr2oPBf4HCJ9Y


VA Caritas Foreigners' Integration Program will provide social and humanitarian assistance. If you have any questions, please contact the following contacts:

Tel .: 8 607 82 894 (9 am - 9 pm on weekdays; 10 am - 9 pm on weekends)

El. p .: kulturunamai@vilnius.caritas.lt


Medical and psychological services


The listed health care services for Ukrainians must be provided in Lithuanian medical institutions that have concluded agreements with territorial health insurance funds, regardless of whether the foreigner is covered by compulsory health insurance or not. Ukrainians are guaranteed emergency medical care, pregnancy care, maternity care and other necessary level I, II and III health care services, without which they could deteriorate to the point where they need emergency medical care. Medical rehabilitation services are also provided to foreigners who have suffered injuries during military operations in Ukraine. In addition, Ukrainians must be provided with free immunoprophylaxis against COVID-19 coronavirus infection and preventive screening and vaccination of minors according to the children's preventive vaccination schedule.


LSMUL Kaunas Clinics Family Medicine Clinic (team of family doctors, midwives) receives and consults Ukrainians. Medical assistance will be provided, health examinations will be carried out, certificates will be issued to new entrants and children to educational institutions. Registration by phone: 837327032


Urgent dentist help for Ukrainian refugees 868626756 or FB (Odontologė Valentina Kvaracienė)


E. Ratkus Clinic of Dentistry https://www.facebook.com/odontologas24/ Стоматологическая помощь LT; RU Kaunas Varpo g. 27, Kaunas 📞 +370 652 36 167; 📧 info@odontologas24.lt Mon-Fri 8:00 - 21:00


Clinic of dentistry „Nauji dantys“ http://www.ndantys.lt/Стоматологическая помощьLT Kaunas, Drobės g. 26📞 +370 685 15 565


Extradent http://extradent.lt/Стоматологическая помощь LT; EN; RU Kaunas, Savanorių pr. 104-1A, Kaunas📞 +370 671 303 33


List of dentistry clinics providing free services in various cities: https://odontologurumai.lt/lt/apie-rumus/naujienos/1859-%C4%AFstaigos,-teikian%C4%8Dios-nemokam%C4%85-b%C5%ABtin%C4%85j%C4%85-pagalb%C4%85-nukent%C4%97jusiems-nuo-karo-ukrainoje?fbclid=IwAR3OSFhHllvPwHvXqsizZExvM1oTXyE7UeDSea8hjEGdzosv7IXeYErDkTk